Tiheasustuse piiridel asuvate elamuarenduste atraktiivsuse kujundamine ja seda mõjutavad faktorid
Käesolev bakalaureusetöö põhineb probleemil, et tiheasustustest asutakse üha enam elama väljaspool tiheasustusi asuvatesse elamurajoonidesse. Sellest tulenevalt on oluliseks peetud uurida, millised tegurid muudavad tiheasustuse piiril asuvad elamurajoonid atraktiivseks ning kuidas aitab arendamine tiheasustuse piiridel ära hoida valglinnastumise protsessi.
Peamine bakalaureusetöö eesmärk on uu rida atraktiivsuse kujundamist tiheasutuse piiril asuvates elamuarendustes ning välja selgitada olulisemad faktorid, mis seda mõjutavad. Teema on väga aktuaalne ja ka massimeedia on kajastanud, et tänu uute elamurajoonide arendamisele linnadest väljapoole, on paljud inimesed asunud elama tiheasustuste lähedusse.
Bakalaureusetöö eesmärgi saavutamiseks on läbi töötatud mitmesugused erialased allikad ning nendele põhinedes on koostatud bakalaureusetöö teoreetiline osa. Lisaks teoreetilisele osale on koostatud ka küsimustik, mida on veebipõhises suhtluskeskkonnas Facebook jagatud ning mille tulemusi analüüsides on saadud vastused uurimisküsimustele.
Bakalaureusetöö koostamise järel selgus, et atraktiivseimaks piirkonnaks peetakse linna keskust ning sellele järgneb tiheasustuse piiril asuv elamurajoon. Tiheasu stuse piiril asuvate elamurajoonide atraktiivsuse kujundamist mõjutavad erinevad faktorid. Olulist rolli mängivad õige turundamise strateegia ning turundamiseks kasutatavad reklaamikanalid. Selle kõrval on ol ulisteks faktoriteks nii kavandatavate hoonete kvaliteet, arenduspiirkonna varustatus infrastruktuuriga kui ka looduskeskkond. Suurendades inimeste teadlikkust kaasaegsetest faktoritest ning koostöövõimet arendajatega, on võimalik ka valglinnastunud alad m uuta hästi struktureeritud ning atraktiivseteks elamupiirkondadeks.
Autor:
Juhendaja:
Aasta:
Õppeasutus:
- Eesti Maaülikool